| Ad_Andreas_1996 a întrebat:

Salut, fifa 16 sau pes 16, pe ps4, poate fi jucatde catre 4 players? pot juca cu inca 3 prieteni, daca vin la mine? si online pot juca si cu cei care joaca de pe PC? astept raspuns de un pro, nu copii, multumesc, cat mai repede

Răspuns Câştigător
| menelaw a răspuns:

Salut,
- PES poate fi jucat de cati jucatori vrei tu, atat timp cat ai joystick-uri pentru fiecare. Eu spre exemplu dupa ce am deschis jocul, aprind al 2 lea joystick si il conectez ca si "Guest"
- PES 2016 pentru PC are "engine" diferit fata de ps4; deci si serverele sunt diferite dar crede-ma ca sunt foare multi jucatori si pe pc si pe ps4.
Daca vrei sa joci fotbal iti recomand pes, daca vrei desene animate ia fifa

2 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Voiam sa iti raspund dar eu sunt noob sad

| Ad_Andreas_1996 explică (pentru peperonies):

Ma refeream, la cei care habar n-au ce e un ps4