| LaurentiuRohan a întrebat:

Salut fratilor, voiam sa va intreb daca pot pune 2 placi video pe acelasi calculator, am cautat si pe net dar nu prea gasesc asa ca spuneti-mi va rog. explicati-mi va rog, va consuma mai mul curent calculatorul?, imi trebuie alta placa de baza? se poate strica calculatorul?

Răspuns Câştigător
| Yellow94 a răspuns:

Salut, pai in primul rand pe placa ta de baza trebuie sa aiba doua sloturi pentru placi video ( desi nu cred ca ai) si in al doilea rand... da va consuma mai mult curent deci trebuie sa-ti ei o sursa de 500-550 de W ca sa faca o alimentare corecta. Deci pana la urma daca tot vrei cu doua placi video iti trebuie placa de baza noua

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Se pot 2-3-4, depinde de placa de baza. Daca placa de baza suporta, atunci mai ramine problema sursei si a carcasei care sa aiba spatiu si ventilatie pe masura. Desigur ca va consuma mai mult curent, depinde ce placi bagi.
P.S. Are rost miscarea asta daca ai un procesor puternic si joci pe 2-3 monitoare. Pentru full HD, SLI/Crossfire nu are sens.

| LaurentiuRohan explică:

Mersi pentru raspunsuri baieti