| Kulip a întrebat:

Salut, Imi puteti spune si mie ce jocuri imi merg pe PC-ul acesta?

Procesor i3 4330 3, 5ghz

6Gb Ram

Graphics 4600 Am facut memoria virtuala de 512MB

Sistem de operare Windows 7 Ultimate 64bit
Daca puteti spune numele jocurilor sa imi faceti o lista care stie

2 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Nu-ti vor merge extrem de multe jocuri din "gama" noua, cum zice @RobertRobert1999.
Placa video este integrata, de la procesor. Intel HD Graphics 4600, pe care am avut-o si eu pana sa fac upgrade.
GTA 5 merge destul de ok cu totul pe low si rezolutia data mai mica (1024x768), tine minte ca zic "destul de ok" nu "ok" sau "bine".
Mortal Kombat X... nici nu te gandi sa-l instalezi.
Watch Dogs poate cu totul pe low si rezolutia mai mica.
NFS "toata gama", nu. Pana la NFS Hot Pursuit 2010? Da.
Assassin's Creed "toata gama"? Nici macar o sansa. Am testat AC 2, cu totul pe low, avea mari probleme sa-l duca.
CoD? Daca te multumesti cu Modern Warfare 3, da.
Fifa ar trebui sa-ti duca (nu-mi place, nu l-am testat, dar din p.d.v.d. grafic. nu prea are cerinte mari)
GTA IV nu-ti va merge deloc bine, nici macar cu totul pe low datorita port-ului nasol (testat)
Gandeste-te ca Counter Strike Global Offensive imi mergea in 60-90 fps-uri cu totul pe low, rezolutia 1024x768.
Unele dintre acestea le-am testat pe un calculator cu :
i7 4790k @4.7 ghz (overclockat manual)
16GB RAM 1866MHz
Intel HD Graphics 4600.
Nu te speria ca e un i7 4790k, i3 4330 tau are performante destul de ridicate si el. RAM-ul iti este indeajuns pentru ce ai tu acolo, daca iti cumperi un GTX 750ti, ar fi foarte ok.
Pentru @RobertRobert1999 : RAM-ul NU e totul! Nu sunt singurul care ti-a spus asta, nu induce in eroare oamenii, tu fiind un nestiutor inca. Informeaza-te inainte, te rog.

| Robert1999999 a răspuns:

Pai cred, dar nu sunt sigur ca ti-ar merge si Gta 5, datorita ca ai 6 Rami, si Graphics 4600, ti-ar mai merge si urmatoarele:Gta 4, Fifa (2015, 2014,2013, etc...), Gama de Call of Duty..., Mortal Kombat X, Watch Dogs, Diablo 3, Nfs ( toata gama), Assasin s Cread(toata gama), Majoritatea jocuriilor noi aparute ar trebui sa ati mearga happy