| Deynss a întrebat:

Imi puteti spune unde gasesc dungeon la Minecraft? Dau fundahappy

1 răspuns:
| Asteo a răspuns:

Găseşti dungeon între înălţimile 16 şi 42 (poţi să vezi la ce înălţime eşti dacă apeşi F3 şi te uiţi la y; numărul îţi spune înălţimea).
Dungeons nu au un drum concret pentru a le găsi, trebuie să sapi până dai de ele sau până dai de moss stone (piatra aceea împânzită de liane), dacă dai de moss stone, sapă prin el, pe-acolo sigur trebuie să găseşti un dungeon.
Sper că te-am ajutat. Dacă vrei să ştii mai multe despre dungeon, încearcă aici: http://minecraft.gamepedia.com/Dungeon