| catalin542000 a întrebat:

Salut. Îmi spuneți va rog cam ce adaptor mi-ar trebui ca să pot ajunge de la mufa jack (cea cu trei dungi negre) la mufa jack (cea cu doua dungi negre)?

Stiu ca nu este o explicare tocmai profi, tocmai de aceea încerc cumva sa ma fac înțeles.
Ideea este ca eu știu doar de mufa jack, nu știu și dimensiunile lor în mm, câți mm are o mufa jack, csti are alta...
Las aici un link de la o poza pentru a vedea despre ce este vorba:
http://imgur.com/a/X24oCl4

Deci doresc ca acea mufa jack (cea cu trei dungi negre) sa îl bag intr-un adaptor (dacă exista asa ceva), iar la capătul celalalt al adaptorului sa fie fix mufa jack (exact ca aceea cu doua dungi negre), numai bine ca să pot baga mufa în unitate.

Pt ca aparent nu îmi merge microfonul cu mufa jack din stânga pozei decât cu acea mufa jack din dreapta pozei.

Nu știu dacă m-am făcut înțeles, nu găsesc nici pe net exact ce doresc eu și anume mai exact dimensiunile mufefor jack ca să ma pot pronunța mai bine, asa ca va las pe voi sa ma ajutați.

Merci.

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Gasesti cablu jack jack direct, este acelasi tip de mufa jack indiferent de cate dungi are.