| catalin542000 a întrebat:

Salut. În cazul în care a-și dori poate sa creez un joc pe calculator, cum ar fi bine sa îl fac, in Unity sau în Blender?

Am văzut ca se poate asambla și crea destul de bine terenuri și în Blender ca și în Unity, deci cumva m-asi gândi cam care program ar scoate diferite texturi, clădiri, terenuri, etc (tot ce trebuie pentru un joc), mai realiste Unity sau Blender?

Dar de Unreal engine 5 ce păreri aveți?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Blender e ok pentru elemente vizuale, dar daca vrei sa faci un joc decent clar Unity. UE 5 consuma mult mai multe resurse, dar arata si mai bine daca ai rabdare sa il inveti.

| lpavel a răspuns:

Ai gresit site-ul! Nu cred ca aici e cineva care are habar despre ce vorbesti! laughing