| AnoniMmMzZ a întrebat:

Intrebare pentru cei care joaca metin! Care sunt bonusurile pentru Razboinic mental?

Răspuns Câştigător
| mariusinho998 a răspuns:

Echipamentul...
Armura: Ei bine, dacă puteţi face rost de o armura cu cat mai multa aparare posibila. Când aveţi posibilitatea să folositi Platosa de Otel Negru folositi-o, deoarece Corpul Rezistent ia viteza de miscare aşa că ar trebui să o folositi pe asta pentru a reduce cantitatea de viteză luata şi de a avea mai multa aparare.
Arma: Pentru dueluri va sfatuiesc sa folositi o Lance Partisan iar pentru Metine o Lama Magnetica de preferat +6/+7
Cercei: Cercei de abanos neaparat +7/+8/+9
Papuci: De preferat Papuci Pheonix cu bonus PV sau sansa la critical
Colier: Colier Lacrima Cerului cu + cat mai mare
Scut: Scutul de 61 +9 ar fi grozav si pentru PvP si PvM
Bratari: Argint sau Aur Alb +9
Coif: Coif de Fier sau Masca Stafiei +7/+8/+9
Bonusuri utile:
PvM: Regenerare PV/PM, Critical, Lov. patrunzatoare, Otravire, STR, Viteza de atac, Sansa de a bloca atacul corporal, Bonus la EXP, Viteza de Miscare, Pagube x% absorbite de PM/PV, Bonus anti mobi, diferite caractere.
PvP: Critical, PV, Viteza de incarcare a skill-urilor, Bonus anti diferite caractere, Semi-oameni, Imun la Necunostinta, Incetinire, Rezistenta impotriva armelor (Cu o singura mana, cu 2 maini si Rezistenta Magie), Sansa de a bloca atacul corporal.

2 răspunsuri:
| alexandru1233210 a răspuns:

Tarie,hh,si criticahappy aceastea sunt cele mai importante

| mariusinho998 a răspuns:

Echipamentul...
Armura: Ei bine, dacă puteţi face rost de o armura cu cat mai multa aparare posibila. Când aveţi posibilitatea să folositi Platosa de Otel Negru folositi-o, deoarece Corpul Rezistent ia viteza de miscare aşa că ar trebui să o folositi pe asta pentru a reduce cantitatea de viteză luata şi de a avea mai multa aparare.
Arma: Pentru dueluri va sfatuiesc sa folositi o Lance Partisan iar pentru Metine o Lama Magnetica de preferat +6/+7
Cercei: Cercei de abanos neaparat +7/+8/+9
Papuci: De preferat Papuci Pheonix cu bonus PV sau sansa la critical
Colier: Colier Lacrima Cerului cu + cat mai mare
Scut: Scutul de 61 +9 ar fi grozav si pentru PvP si PvM
Bratari: Argint sau Aur Alb +9
Coif: Coif de Fier sau Masca Stafiei +7/+8/+9

Bonusuri utile:
PvM: Regenerare PV/PM, Critical, Lov. patrunzatoare, Otravire, STR, Viteza de atac, Sansa de a bloca atacul corporal, Bonus la EXP, Viteza de Miscare, Pagube x% absorbite de PM/PV, Bonus anti mobi, diferite caractere.
PvP: Critical, PV, Viteza de incarcare a skill-urilor, Bonus anti diferite caractere, Semi-oameni, Imun la Necunostinta, Incetinire, Rezistenta impotriva armelor (Cu o singura mana, cu 2 maini si Rezistenta Magie), Sansa de a bloca atacul corporal.