| Gicutzu23 a întrebat:

Salut, intrebarea mea este asta:
Pana acum ceva timp steamul meu mergea. foarte bine chiar. dar a trebuit sa bag windows-ul din nou din motive normale.
Toate bune pana sa dau sa il descarc din nou de pe net, se descarca si cand dau sa il instalez, nu porneste. Adica dau dublu click pe iconita lui de instalare si nu se intampla nimic. Am incercat sa iau o versiune mai veche de steam ma gandeam ca poate merge.
Specificatiile calculatorului:
Intel Pentium 4 3.0 GHz
512mb ram
ATI RADEON 9500
Windows xp curat. si il descarc de pe mozilla daca asta ajuta cu ceva.
P.S: Stiu ca calculatorul este vechi, dar merge foarte bine si sunt multumit de el, m-am interesat si de cerintele steam-ului si le duce perfect dar nu stiu ce are el de nu vrea... funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Esti sigur ca nu ai gresit specificatiile? Ala ar fi fost un calculator misto in 2002. Vezi sa fie SP2 Windowsul ala curat. Daca cumva e SP1...
P.S. Windows XP e sinucidere. La ce configuratie ai, cel mai bine pui frumos un Linux. Nu de alta, dar ai Steam si pe Linux si ar trebui sa se miste mai ok.

| Gicutzu23 explică (pentru KodrutZ):

Daca ar fi sa ajung la linux, ar insemna sa renunt la mai multe programe pe care le pot avea pe un windows. Si da, sunt sigur, specificatiile mi le-au dat iei prin "asistenta" dar aparent nu imi pot zice si ce are laughing. Cum tu esti singurul care a raspuns iti dau funda. Multumesc mult pentru ajutor happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Gicutzu23):

Zi te rog macar un program pe care il ai in Windows si nu merge sub tux sub nici o forma si nici nu gasesti ceva similar cu care sa iti faci treaba. Revenind la Win, esti sigur ca ai SP2? Daca nu, baga un SP2 sau 3 care naiba era ultimul, si vezi. Oricum, Xp-ul e mort si nu o sa mai ofere nimeni suport oficial pentru el in versiunile noi ale programelor.