| bestb0y a întrebat:

Salut, la farming simulator imi da eroarea asta Error: Could not init 3d system. Shared Model 3.0 is required. Plese install the latest video drivers. am nividia, cine ma ajuta ia funda.?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E vorba de Pixel Shader 3.0, o caracteristica a placii video, care e strict legata de partea hardware. Adica, placa video are sau nu Pixel Shader 3.0. Ca sa indeplinesti aceasta cerinta a jocului, iti trebuie o alta placa, cu Shader 3.0 sau mai mult.

1 răspuns:
| bestb0y explică:

Am rezolvat, era tot de la placa. Primesti funda fiindca ai fost singurl care si-a dat interesul macar sa raspunda.