| Andreiz123321 a întrebat:

Salut lume deci eu lucrez la un joc (de fapt mi-am petrecut ultimii ani sa invat toata productia Autodesk mai ales cryengine 3)si vreau sa fac un joc ca Dayz, iar asta s-ar considera plagiat? numai ca jocul meu ar fi cu grafica mult mai buna multe fpsuri (am totul legal fara piraterie). Tinand cont ca si jocul de pe Steam numit Miscreated e la fel dar mda mai vreau sa fac si eu unul cu grafica amazing deci iarasi asta se va considera plagiat?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Atita vreme cit nu copii nimic de la aia si ai abordari proprii, nu vad de ce s-ar chema plagiat. Plagiat ar fi sa le faci reverse engineering si sa folosesti cod de-al lor si eventual sa schimbi 2-3 chestii in poveste si in rest copy-paste.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Vise, vise. Tu nu ai idee cate luni de munca si cati oameni au lucrat incontinuu zilnic pentru a crea un joc ca DayZ.

| Andreiz123321 explică (pentru Jipa95):

Jipa 95 sa stii ca suntem 17 oameni si toti avem 17-18 ani asa ca taci din gura plus ca fiecare se pricepe la 3ds max eu la animatii in Maya altu la Zbrush, Photoshop si altele asa ca taci naiba din gura ca esti timpit(a).

| Andreiz123321 explică:

Jipa 95 sa stii ca suntem 17 oameni si toti avem 17-18 ani asa ca taci din gura plus ca fiecare se pricepe la 3ds max eu la animatii in Maya altu la Zbrush, Photoshop si altele asa ca taci naiba din gura ca esti timpit