| IonutPutinica a întrebat:

Salut,m-am reapucat recent de 4Story si as avea cateva intrebari, deoarece au aparut niste iteme noi.
Potiunea Intamplarii(descrierea ei este:Mareste sansa de a imbunatati un obiect cu succes cu 100%)
Daca folosesc acest obiect itemul nu poate sa esueze deloc? Adica 100% sansa de reusita 0 sanse sa esueze.
Daca folosesc o piatra pretioasa pentru a upgrada un obiect aceasta poate esua.
Va rog raspunde-ti-mi la intrebarile de mai sus cat mai explicit

1 răspuns:
| LionelMessi10 a răspuns:

La intamplarii poate esua oricand de la +3 in sus. Exista si potiunea intamplarii 200% dar e 40g.Ai sansa mult mai tare dar nu poti fi sigur.
Daca folosesti pretioasa si esueaza dispare pretioasa, nu obiectul. Oricum dispare si daca merge. Daca nu esueaza nivelul de competenta al obiectului va creste.