| Ghggwgev a întrebat:

Salut. Mi -am achizitionat recent un pc la mana a doua. Are o placa video nVIDIA GeForce Rtx 3070 si un procesor Intel core i9 9900 cu 32 gb ram. l-am luat mai mult pentru fivem sa ma joc, pc se comporta decent in joc, nu sacadeaza si am fps ok fata de pc ul vechi. insa asta noua fata de cel vechi cand ajunge GPU la 55 grade + incepe sa faca un sunet puternic cand raceste placa si procesorul. Acest lucru este normal?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu e normal dar nici grav nu e... Turatia ventilatoarelor sunt setate la turatie maxima sa raceasca mai bine si mai repede! As zice sa dai din setari turatia la mai mica dar mai bine zgomotos si fara probleme, asa ca stai calm asa cum esti!