| Rony56 a întrebat:

mi-am luat GTA 4 si nu mai am eroare cu has stopped working dar in schimb am eroarea texp70 si imi zice sa imi pun drivere sau sa instalez directx si zice ceva de video card... dar am folosit driver robot si mi-am instalat orice driver nici unul nu lipeste. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici 100 de jocuri
http://tny.cz/651f58ca

37 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce placa video ai, ce sistem de operare? Te-ai uitat la cerintele jocului? Le indeplinesti?
http://www.game-debate.com/....../index.php
sau http://tiny.cc/bbcp1w

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Rony56 explică (pentru neluL):

Eu cred ca le indeplinesc (am dat 22 mil pe laptop in plus am 2 ram gb). daca nu le-as indelplini ce sa fac sau daca le indeplinesc ce sa fac? am stat o gramada de timp sa-l iau

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Intra in Start -> in run scrie ->dxdiag.Fa-mi print screen din tabul System si Display apoi posteaza aici pozele.

| Rony56 explică (pentru neluL):

Sa stii ca acum merge ca am vazut pe youtube un filmulet si am luat d3d9.dll, dar cand ma joc e lag foarte mare, si am facut chestia cu comandline si event log

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Daca merge atunci numai bine!

| Rony56 explică (pentru neluL):

Da dar are lag! Cum pot sa fac jocul sa ruleze mai rapid?

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Daca nu imi dai detalii cum sa te ajut?

| Rony56 explică (pentru neluL):

Zi-mi ce fel de detalii si le voi posta

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Intra in Start -> in run scrie ->dxdiag.Fa-mi print screen din tabul System si Display apoi posteaza aici pozele.

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Aaa...exact cum ma asteptam! Nu merge GTA IV pe sistemul tau pentru ca nu ai o placa video dedicata! Nu indeplinesti cerintele pentru a rula jocul!
Linkul de la System nu merge.

| Rony56 explică (pentru neluL):

Si ce e de facut?

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Joci jocuri usoare daca vrei jocuri, GTA IV nu merge pe sistemul tau!

| Rony56 explică (pentru neluL):

Imi zici cateva?

| Rony56 explică (pentru neluL):

Multumesc dar... crezi ca fifa merge?

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Fifa 8,9, 10.

| Rony56 explică (pentru neluL):

Chiar mersi mult. big grin. ti-am trimis atatea mesaje si tot ai raspuns. nu ca altii care stiu raspunsul, si ignora, sau spun sa ii las in pace.

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Cu placere! wave bye, bye

| Rony56 explică (pentru neluL):

NeluL deci stii ca ti-am trimis niste mesaje cu RAM-ul si asa. am facut ce mi-ai zis si mi-am pus la discul D 100 la maxim si la initial 100... Aveam in discul D 115 GB liber si acum am doar 17 GB... Ce sa FAC?

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Cum sa pui toata memoria dintr-o partitie in memoria RAM? Repeta ceea ce ti-am scris in mesaj si pune doar 2 -3 - 4 GB ...ATAT! Dupa aceea da un restart.

| Rony56 explică (pentru neluL):

Dar cum fac totul la loc sa fac cum era? Ca sa fie in discul D cum era?

| Rony56 explică (pentru neluL):

Cum sa fac sa fie inapoi 117 gb in discul D? e o solutie sad? si in ram sa fie cum era. un restart la windows ar mrge. SA FIE TOTUL LA LOC?

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Fara sa maresti RAM-ul? Vezi print http://i.imgur.com/iGZNWql.jpg

| Rony56 explică (pentru neluL):

Daca fac asa o sa fie totu' la loc? dar daca de exemplu ramane cum am facut. merge gta iv

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Pai nu are legatura RAm cu placa video! GTA IV oricum nu merge!

| Rony56 explică (pentru neluL):

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa adica tot o sa am lag

| Rony56 explică (pentru neluL):

NeluL da da de cati mb e placa mea video? deci daca imi iau una de 512 mb merge gta 4?

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Ca sa iti mearga GTA IV iti trebuie asta http://www.cyberport.ro/......ox-4834574
sau mai buna
http://www.cyberport.ro/......ox-6016034 http://www.cyberport.ro/......dp-6080741

GTA IV e pretentios ca joc.

| Rony56 explică (pentru neluL):

Si. pot sa le pun intr-un laptop Toshiba sattelite l-500?

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Nu! Sunt pentru desktop.La laptopul tau nu poti sa faci upgrade la placa video.

| Rony56 explică (pentru neluL):

Si cum le pun

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

E o intrebare? Ce sa pui daca nu sunt pentru laptop?

| Rony56 explică (pentru neluL):

Lasa. da ca sa stiu gta 4 nu va merge niciodata pe laptop

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Nu va merge I'm sorry!

| Rony56 explică (pentru neluL):

Si la dekstop cum le pun. si mai am o intrebare daca poti sa imi zici.
Deci am Sony vegas 11 si fac un film.Ok.Cand pun o poza in film, am tot timpu in colturi niste bucatele albe. deci vreau sa mi se vada DOAR poza, nu partile albe.

| Rony56 explică (pentru neluL):

Adica cum le pun pe deskstop... te rog zi-mi orice metoda pentru gta iv! ca am vazut ca e prea tare!

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Nu am inteles ce vrei!

| neluL a răspuns (pentru Rony56):

Uite aici 100 de jocuri
http://tny.cz/651f58ca