| Albert_Mario_2001 a întrebat:

Salut.Mi-ar merge GTA 5 pe pc-ul asta:procesor i7 4770 3.4 ghz,placa video Intel hd graphics 4600, 4 RAM DDR3 si Windows 7 pe 64 bit?

23 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar rezolutie mica si toate pe low. e placa video intergrata, nu e buna pentru jocuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai pui sa zicem 2/4 gb ram si e ok. Adica poate rula 100% cu ce ai tu acum cu vreo 20fps totul la low pentru ca placa video integrata nu e asa proasta;) Uita-te aici sa vezi ca e ok placa video http://www.videocardbenchmark.net/......lookup.php :)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cu 20 de fps si cu toate la low, cine naiba ar vrea sa se joace asa? cam aiurea parerea mea

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca nu stii ce inseamna 20 fpswinking

| Bobby711 a răspuns:

Ai cam prea putini rami 4 gb de ram sunt minimul recomandat eu am 8 procesorul e un pic mai slab decat al tau insa mie imi merge dar nu asa cum vreau eu gen la mediu cu 35 fps dar am laptop tongue de rulat il ruleaza insa nu stiu ce experienta vei avea oricum mai baga rami

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bobby711):

Ai procesor PUTIN mai slab decat ce are el? Zi-mi si mie ce laptop e ca nu te cred.

| Bobby711 a răspuns (pentru anonim_4396):

Awww gelos pe mine sau ce? Nu vad ce importanta are pentru tine ce laptop am insa iti voi face jocul Lenovo g510 am 4200m pe el procesorul lui scoate 7, 2 puncte din 10 al meu 6, 5. Alte intrebari? Vrei sa iti fac si o poza cu el sa ma crezi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bobby711):

Nu sunt gelos si nici nu ma intereseaza daca imi trimiti o poza cu laptop-ul tau sau nu. Dar iti spun ca procesorul tau e de 2 ori mai slab fata de al lui ( al tau : https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i5-4200M+%40+2.50GHz, al lui : http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-4770+%40+3.40GHz )... si daca te referi ca al tau scoate 6, 5 puncte in windows 7 sau ce windows ai tu sa stii ca WEI-ul este praf ( nota aia nu inseamna nimic, si nota maxima e 7, 9-8, 0 nu 10 ).

| Bobby711 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aww rly? Daca nu te intereseaza de ce ai intrebat in primul rand. E calr ca tu nu ai nici o legatura cu acest domeniu deci spune mi cum poti compara cele 2 componente lista aia nu inseamna nimic le poti compara folosindu ti mintea? Esti capabil de gândire binară? Ai auzit de cpu boss? Acolo compari 2 procesoare incearca sa îl bagi pe al meu si pe al lui iar dupa vezi ce rezultate primesti. Vrei sa imi spui ca acest site renumit este bun de nimic in comparatie cu tine ha ce gluma buna aproape ca am ras. E adevarat ca sunt mult cpu mai bune ca al meu insa in nici un caz nu e de 2 ori mai slab ca al lui nu va inteleg oameni daca nu stiti ce vorbiti de ce dati răspunsuri eronate doar pentru funda? Nu pentru asta a fost creat site ul oamenii ce raspund in sila doar cu funda in gand strica experienta pe acest site.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bobby711):

Ma bucur ca ai scris atat de mult pentru mine, dar eu doar ti-am spus ca procesorul tau e de doua ori mai slab ca al lui (al lui e de calculator, si asta e o diferenta) dar nu zic ca e jaf. Iar daca tu zici ca un i5 de laptop cu 2 nuclee de 2, 50 e aproape de un i7 cu 4 nuclee de 3, 4 esti cam varza la calculatoare. Si in loc sa te uiti pe site-urile de comparat mai bine intra aici pe site-ul Intel... http://ark.intel.com/......-3_10-GHz, http://ark.intel.com/......o-3_90-GHz si compara cifrele daca stii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai ghicit in stele ca nu stiu sau unde? inainte de pc-ul asta bun am avut un rahat de laptop care jucam jocuri pe el. majoritatea jucam cu 20 de fps toate pe low si crede-ma ca am facut foarte prost ca am jucat ca dupa cand am dat de pc nu mai voiam jocurile alea laughing. decat sa joci jocuri cu grafica si miscare de rahat mai bine nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu joaca pentru grafica, ci pentru poveste happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu jucam pentru grafica dar cand vezi apa ca ceva verde si in general urat, faci ceva pe el de joc. acum ca pot juca toate in ultra crede-ma ca imi pare rau ca am jucat asa acele jocuri. am avut pentru 3 ani un xbox si se vede diferenta cand joc pe pc, imagineazati de la laptop care era de 20 de ori mai varza laughing. plus, am vazut pe youtube gamplay-uri ale lui gta cu cu diferite HD graphics, si erau urate de mureai plus ca mai aveau si 17-21 FPS.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu tot un laptop slabut am, dar m-am obisnuit sa joc cu toate la low laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

cum tu ai facut-o cu low assa sa zicem ca am facut-o eu cu ultra. nu cred ca as face vreo diferenta intre very high si high dar trebuie neaparat sa fie asa acolo laughing

| Bobby711 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti praf poti cumpara laptopuri quad core care nu pot fi comparate la performante cu unul bun single core sau dual core nu ai idee despre ce vorbesti
daca pe site imi zice ca e cu 0.7 puncte mai slab ca ala ce logica ai tu de imi zici ca e de 2 ori mai slab sti macar ce inseamna asta? Alea sunt specificatiile lor si atat nu vad nimaieri ca sunt comparate.
Uite te aici expertulehttp://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-4770-vs-Intel-Core-i5-4200M

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bobby711):

E ca si cum ai zice ca unul de 12 ani e cat unul de 24 de ani, eu iti zic ca nu e si tu tot continui ca gandeste ca unul de 24...

| Bobby711 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce conversatie plictisitoare e ca si cum asi vorbi cu o persoana aflata in spatele unui geam fonoizolant am impresia ca vorbesc cu el si ma intelege insa in realitate vorbesc singur. Timp irosit fara rost eu zic sa o incheiem aici nu are nici un rost sa mai continuam conversatia.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bobby711):

Ma mir ca ai impresia ca te inteleg ca din toate vorbele mele reiese ca nu inteleg nimic din ce vrei sa spui.

| Bobby711 a răspuns (pentru anonim_4396):

Singurul lucru care reiese din vorbele tale este faptul ca nu ai nici o legatura cu domeniul it si incep sa ma intreb daca intelegi romana nu ti am zis ca nu are rost sa continuam cu aceasta conversatie inutila? Esti atat de disperat sa iti dau dreptate incat te ai hotarat sa imi umpli inbox-ul? Sau esti disperat dupa atentie pentru ca daca esti te sfatuiesc sa te duci in platou la Maruta poate ei iti vor da atentie si dreptate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bobby711):

Eu iti umplu inbox-ul? Dar tu ce faci? Tu esti fara urma, sau? Eu cred ca tu nu ai habar despre ce vorbesti... ca sa stii si tu ceva, eu unul lucrez intr-un atelier de reparat calculatoare, deci nu am avut doar 2-3 laptopuri in mana, ci poate zeci...

| Bobby711 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca ce ai lucrat femeie de servici laughing) stergeai praful de pe laptopuri? laughing Bitch pls laughing) ai gandirea unui copil de 12 ani laughing,, oh si ca sa stii si tu ceva eu lucrez la google" laughing) daca iti spun ca in realitate nu lucrez la google ci sunt presedinte ma crezi? laughing) Oh scuze trebuia sa te cred cand mi ai zis ca lucrezi in domeniu insa mi ai demonstrat deja ca esti paralel laughing
Daca te intreb numele firmei fac pariu ca nu sti cum se numeste si unde se afla situata daca vrei te las sa dai un search pe google si ne prefacem ca te cred laughing) Cum sa imi zici ca lucrezi daca tu imi trimiti mesaje non-stop ce program ai acolo asta a fost la 6 pm celelalte intre 8-10pm si unul la 12 30 am daca aveai de lucru undeva nu te culcai la ore din astea nebune daca zici ca ai atat de multe laptopuri la reparat nu e normal sa te fi trezit la 7 sau cel tarziu la 10 cand ai timp sa le repari daca stai pe net toata ziua laughing))
In fine nu mai conteaza hai ca iti dau block ca nu se mai poate asa ceva daca de vorba buna nu intelegi.