| Adel_Love_On_1999 a întrebat:

Salut, nu stiu cum sa va zic, eu mai demult (aprox acum 2 ani) ma jucam numa jocuri misto cu grafica mare cu poveste interesanta jocuri frumoase captivante (ex lol,minecraft,darksider, cod,) si spuneam ca metinu e o prostie de joc, dar l-am incercat si acum joc numa metin... vreau sa ma las, deja pierd nopti ne dormite zile neiesite afara... e grav tare. pls help! funda

Răspuns Câştigător
| marin81 a răspuns:

Jocurile in general provoaca dependenta/ Jocurile online( vorbesc din experienta propie) provoaca o mai mare dependenta ca si cele off line/ Pur si simplu, ca sa scapi de "obsesia" metin, eu zic ca sa renunti cu totul la pc, vreo saptamana cel putin/ Dupa aia intri putin, cate putin dar nu pe metin/ Iti gasesti alta preocupare

1 răspuns:
| BlackNinja a răspuns:

Metinul,din pacate, provoaca mare dependenta.Am mai vazut cazuri de genul tau. Ziceau ca metinul e nasol si apoi nu ii mai vedeam cu saptamanile.Stateau doar pe metin.Stii cum i-am facut sa se lase? Le-am zis sa roage GM-ul sa le dea ban 1-2 saptamani.Adica jucau 1 saptamana si 1-2 nu.Si s-au lasat in cateva luni.