| OuikyGirl a întrebat:

Poti face un server de minecraft fara hamachi?

3 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Ok..first nul baga in seama pasta cu reclama...
Deci da se pot face servere fara hamachi insa nu free...adica..osa incerc sa explic

Poti inchiria servere ..eu am inchiriat odata unu pentru 2 ore (nu poti mai mult) pentru a testa lagu...si alte chestii
Dar este super...INUTIL...dupa cele 2 ore mapa dispare nu poti pune tu o alta mapa, nu poti pune pluginuri / moduri si ai un max de 6 playeri. Deci useless.Dar e free.
Sau poti sa le inchiriezi pe an de ex 1$/luna dar din nou asta ar fi cel mai mic pret fara plugins fara mods fara multi palyeri.

Avantajul de a nu face cu hamachi este ca nul hostezi tu...si nu ai lag.

Cam atat cred daca mai ai cv intreabri dai raspuns la asta sau da-mi PM.

| WolffBoy a răspuns:

Asta e bun: alanthya.cjb.net:811

| Peperonity a răspuns:

Poti incerca BUKKIT