| Căƚăʅιɳ a întrebat:

Salut prieteni de curand mi-am achizitionat o imprimanta Cannon MP250 dar am o mare problema o conectez la calculator si sta cam 20 de sec imi raspunde la com, enzi si dupa apar pe displai un O 5 si nu mai imi raspunde la nici o comanda si se mai aprinjd becurile de C si acela cu un fulger cum crederi ca ati puitea sa o repar fara sa o duc la reparat

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Scoate cartusul color si curata-l cu atentie. Incarca-l si daca nu merge schimba-l. Trebuie curatat inspecial in zona punctelor de contact.
Uite aici si cateva explicatii in engleza: http://translate.google.ro/....../translate