| Yupyjuniorjoaca a întrebat:

problema:am incercat sa imi fac un server de minecraft...trebuia sa imi fac port forwording si cand imi scriu ip din cmd:ipv4 nu merge.imi da eroare asta 192.168.1.1:80..nu ma directioneaza pe pagina router-ului meu.va rog ajutati-ma.nu stiu ce sa fac

1 răspuns:
| AlexICAAlexel a răspuns:

Salut! Daca vrei sa nu iti mai bati capul, eu ti-as recomanda site-ul server.pro.
Daca stii cat de cat ce trebuie te vei descurca big grin. Serverul va fi hostat de ei 2 ore, apoi trebuie sa ii dai restart(din browser), si se mai adauga 2 ore.Nu vei pierde nimic din ce ai construit dupa restart.Serverele se pot creea de Vanilla sau Bukkit! Mult succes!