| PenguinLover a întrebat:

Recent m-am jucat pe Minecraft PE (versiunea 0.12.1) și am facut o lume pe creative. Dupa o saptamana cand am intrat pe lume scria ca e corupta. ("The world is corrupted and can't be started.) Cum fac sa imi reiau lumea. Telefon Android (Sony) Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| NutellaLover69 a răspuns:

Depinde de unde ti-ai instalat Minecraft-ul.Din moment ce e versiunea 0.12.1 presupun ca de pe un site de pe internet.

Problema e ca sunt foarte multe astfel de site-uri si s-ar putea ca tu sa fii ales unul nepotrivit, adica virusat.

Cat despre faptul ca ai o problema cu o mapa de joc poate fii ori un crush sau un bug al Minecraft-ului sau in cel mai rau caz un hacker.

Mai e si posibiliteatea ca tu sa fii spawn-at prea multi mobi pe acea lume si din aceasta cauza sa se fii crash-uit mapa, astfel ca acum nu mai poti juca pe ea.

Ai putea sa restartezi telefonul sau sa faci anumite setari din aplicatie sau din setarile telefonului, dar nu sunt sigura ca iti mai poti recupera lumea.

1 răspuns:
| PenguinLover explică:

Nutellalover, am luat Minecraft-ul cu bani din appstore. Mai astept la raspunsuei de la altii. S-ar putea sa iti dau funda!