| DaNNzU a întrebat:

Salut, recent placa mea de baza s-a dus pe apa sambetei, am cumparat una noua de asemenea am luat si un hard nou, am luat toate fisierele de pe el si am incercat sa deschid minecraft.exe [1.7.2]. Imi spune: "Unable to find a version of the runtime to run this aplication." Imi dadea o eroare ceva cu.net Framework la inceput si am bagat.net 4, si imi da aceasta eroare. Am windows xp sp3, am si un laptop cu windows 7 cu aceeasi performanta, pe el merge. Inainte de noul hard imi mergea mc. Nu stiu ce sa fac, daca aveti vreo idee va rog ajutati-ma. Nu doresc raspunsuri gen lasate/ai laptop/dati reisntall la windows/sterge win32 sau chestii de genu, vreau seriozitate. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ionuutzuu a răspuns:

Baga un net framework 2.0 3.0 si 3.5 si vezi daca mai ai aceeasi problema, net 4.0 e absolut useless pentru xp pentru ca windows e prea vechi iar programul prea nou... de asemenea verifica si Microsoft visual c++, acolo sunt foarte multe versiuni 2005-2012

| DaNNzU explică (pentru ionuutzuu):

Thank you so much :X

1 răspuns: