| SkatM4 a întrebat:

Sa incepem cu inceputu. Este vorba despre CS GO. Am o problema careia nu-i pot da de cap. Problema consta in fps-uri. Am foarte putine fps-uri de la un timp. Inainte aveam lejer 120-160 fps, cu setarile pe low si foarte multe comenzi adaugate in consola pe care dracu le mai tine minte. Intamplarea face ca am reinstalat jocul dintr-un motiv anume, si brusc am inceput sa am 50 de fps cu boti 5 vs 5 frustrant e faptul ca nu-i mai gasesc rezolvare. Mentionez ca nu am ultima buturuga de brad drept placa video, am Nvidia 760 GTX eu zic ca e destul de ok, mai am si 8 gb ram. Desigur ca nu sunt atat de batut in cap incat sa nu stiu sa dau toate setarile pe low si sa umplu la setarile din placa video, am facut si asta insa niciun rezultat. Daca cineva stie vreo metoda de crestere a fps-urilor as ramane recunoscator. Multumesc anticipat.

P.S. Ignorati greselile gramaticale (text scris in graba)

Răspuns Câştigător
| LePotato a răspuns:

Eu am tot un gtx 760 si am 200+ fps-uri (cu setarile la maxim)

Ai ultimul update la driver-ul placii video?
O scanare cu un antivirus ai mai facut?

Cred ca cel mai simplu este sa-ti reinstalezi windows-ul si sa faci update la toate driverele

Cat ai fps mai exact?

| SkatM4 explică (pentru LePotato):

Am in jur de 60-70 fps in competitive. Am facut update la placa video, dar nu prea am sesizat nici macar o schimbare. Ce ma nelinisteste este faptul ca inainte jocul rula in 160 fps chiar si mai mult. Am sa fac o scanare cu ativirusu nu mi-a trecut asta prin cap multumesc mult pentru raspuns. Daca mai ai cateva sugestii as ramane recunoscator.

P.S. Revin cu funda dupa scanare laughing

| LePotato a răspuns (pentru SkatM4):

Nu e nevoie sa-mi dai "funda"

Scaneaza si cu un antivirus.

Ai facut ceva "special" inainte sa observi scaderea de fps?

In settings ai "V-sync" pe ON?

| SkatM4 explică (pentru LePotato):

Sincer m-am jucat cu niste setari prin cfg. Doar ca dracu stie ce am facut eu acolo. Oricum am reinstalat jocul am sters toate fiserele folder etc... Si tot degeaba. Si nu V-sync il am mereu pe off. Tocmai acum ii faceam o scanare, am constatat ca nu mai aveam niciun antivirus il scosesem eu de mai mult timp fiindca ma incurca la un soft. Si aparent pana acum a gasit doar vreo 356 de fisiere in neregula laughing

| LePotato a răspuns (pentru SkatM4):

Eu zic ca cel mai sigur rezolvi cu o reinstalare a Windows-ului happy

| SkatM4 explică (pentru LePotato):

Frate mersi mult. Intr-un final am rezolvat cel putin asa cred laughing. Am mai umblat la niste setari si vad ca si-a mai revenit cat de cat 160-180 fps pe high e ok acum. Totusi am sa reinstalez si windowsu. Multumesc.

| LePotato a răspuns (pentru SkatM4):

N-ai pentru ce tongue

8 răspunsuri:
| sautean14 a răspuns:

Cu nivida 760 gtx ar trebui sa mearga pe high cu 100 de fps variantele sunt urmatoarele:fa-ti update la placa
am auzit ca sunt niste probleme cu sv de la steam
intra in task manager si vezi ca poate e un program care ocupa 100% din procesor
SUCCES

| SkatM4 explică (pentru sautean14):

Multumesc mult frate. Incerc si varianta ta. Revin cu un raspuns cat de curand.