| xon3 a întrebat:

Salut.Se mai merita sa imi iau un procesor i7 4790k? Sau sa mai astept pana la noua serie de procesoare Intel? Nu de alta dar actualul meu procesor Intel core 2 quad 2.83 ghz este cuplat cu un gtx 780 ti 3gb; imi merg jocurile 2014-2015 high,ultra si cu frame-uri chiar bune dar totusi multe lume, chiar au ras de mine..."cum de tin cuplat o placa video gtx 780 ti cu un procesor ca ala".Si ar mai fi ceva in legatura cu ramii ddr3 si ddr4.Se merita ramii ddr4? sau pot ramane la actualul ddr3? Multumescbig grin

1 răspuns:
| VladyXR a răspuns:

E si normal sa schimbi procesorul, dar nu iti cumpara 4790k, ia-ti i5 4960k