| costache21 a întrebat:

Se merita sa dau bani pe un calculator care are:

24 gb ram, 2 procesoare intel core i3 3, 2 ghz, 1TB HDD, 2 placi video nvidia gt 430 sau 440, placa de baza cu chipset nvidia si atat ca celelalte componente le iau din unitatea mea veche.
Alta intrebare, daca am doua placi video trebuie sa am doua placi de baza

Răspuns Câştigător
| username a răspuns:

Nu se merita sa dai bani pe panarama aia de PC. La cat de costa bufnita aia, iti faci unul de 2 ori mai bun din componente de pe eMAG sau pcgarage.
Nu sunt necesare 2 placi de baza, odata ce placa de baza are suport SLI.
Si cred ca ai vrut sa scrii procesor dual core, nu 2 procesoare. Nici nu exista o placa de baza de calitate care sa suporte 2 procesoare.

2 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

E exagerat...arunci banii pe geam. 24gb ram lol.

| radurex25 a răspuns:

Merita pana la ultimu banut dac ai, da ia componente noi, ca-l strici

si nu cred ca trebuie 2 placi de baza pentru 2 video