| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste jocuri de strategie. Da sa nu fie jocuri din alea in care iti faci o mie de soldati si ii trimiti in baza inamica sa castigi. cl mai bune jocuri primesc funda

Răspuns Câştigător
| longard a răspuns:

Incearca Knights of Honour, e cam vechi dar e super, trebuie sa cuceresti Europa in evul mediu, jocul include si tari ca Tara Romaneasca(Wallachia)sau Moldova(Moldavia)

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru longard):

Un joc mai nou nu stii?

| longard a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Age Of Empires, nu stiu daca au o lansat un joc nou dar si asta e smecher.

3 răspunsuri:
| HeRmeSs a răspuns:

Stronghold Crusader
Total War Rome 2