| Gabitzzzzu a întrebat:

Salut, stie cineva unde gasesc fier, ulei. praf de pusca, diamant, aur, red stone, grau si pana? ( Pentru Minecraft).

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Diamant,aur,red stone le gasest in pamant, mai exact cauta in pesteri, daca ai TNT pui sa explodeze si asa gasest pesterile
grau il faci din plante
pana o gasesti dupa ce omori o gaina
http://www.minecraft-crafting.net/
Aici gasesti cum se fac toate.

3 răspunsuri:
| alinutz33311 a răspuns:

Fier, diamant, aur, red stone - in pamant la minat.
Praf de pusca - La creeper ( monstru verde care explodeaza )
Grau - Il cultivi.
Pana - La gaini!

Cauta si tu pe youtube - Tutorial minecraft incepatori. Bafta!

| dikaaa a răspuns:

Salut...Fier,diamant,aur,red stone le gasesti daca sapi in pamant si sa dai de piatra iar pe acolo poti face grote si gasesti aur fier... DAca ajungi la roca fa tot asa grote si gasesti diamant red stone lapiz la zulii etc.
Grau trebuie sa plantezi plante si sa astepti sa creasca(daca nu ai ingrasamant)
Pana omorand gaini
Ulei nu exista
Praf de pusca de la creepers care ii gasesti noaptea sau in pesteri toata ziua *monstrii verzi ce fac boom{

CP funda

| AndreiOniscu a răspuns:

Totul se genereaza random, adica luma ta se genereaza cu un seed ales aleatoriu doar daca nu selectezi un seed propiu. Daca vei pune seed -ul tau atunci toate coordonatele ar fi aceleasi la toti playeri (care folosesc acest seed). Apropos orice lume are un seed chiar daca nu il pui tu. pentru a il afla intra in chat si scrie comanda /seed. FUNDA? happy