| R3llyk69 a întrebat:

Sum fac un server de metin 2 nu conteaza prin ce metoda. add skype r3llyk69.

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Ca sa faci un server de Metin2 poti sa il faci prin pc/laptop sau sa ei un host cu pachet (serverul de Metin2 hostat inclus).

1 Daca vrei sa il faci pe un pc trebuie sa fie unul performant pentru a putea tine playeri 100+
Dar daca vrei sa te joci cu cativa prieteni 1-5 Playeri un pc Low (Decent).

2 Programe pentru Host:
Putty
Navicat
Filezila

Programe pentru pc:
Navicat
Filezila
Portmap
Server Files
Client
VirtualBox
Xampp
Homapage

3 Trebuie doar sa modifici si editezi cateva setari si poti sa iti faci serverul tau de Metin2.
Dar trebuie sa repari unele buguri din Metin2 ca sa nu ai probleme dupa aceea.

| militaruioan a răspuns:

Intri pe metin2.ro si gasesti acolo! Dai funda!? >)))