| MoJo0x a întrebat:

Tocmai mi-am luat un joc pe nume Stronghold Crusader Extreme (care contine Stronghold crusader si cel crusader extreme) jocul este cam vechi, dar eu l-am luat sa imi aduc aminte de el + ca imi placea la nebunie cand eram mic. Problema este urmatoarea, eu am windows 8.1 Si dupa ce l-am luat, l-am instalat cu crack cu tot si cand intru in el imi apare ceva negru pe jumatate de ecran si o eroare care suna asa : "Stronghold Crusader nu mai functioneaza. O problema a facut ca programul sa nu mai functioneze corect. Windows va inchide programul si va va anunta daca este disponibila o solutie.", Am instalat toate strongholdurile de pe orice site. si tot faceau fix mesajul asta. Va rog cineva care sa ma ajute, vreau neaparat sa il reincerc.

3 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Trebuie sa iei versiunea HD, nu normal. Cauta pana gasesti HD + patch 1.2 sau 1.3.

| RespiraSiInspira a răspuns:

Cea mai mare problema a ta este ca ai windows 8 laughing incearca sa vezi pentru ce sistem de operare ruleaza jocul din proprietati, si incearca-le pe toate.Si nu uita sa dai run as admin de fiecare datawinking

| Teodor_Foca_Apollo_1972 a răspuns:

Salutare! Am Win 10 acum si inainte pe win 8 aveam aceiasi problema cu jocul se bloca in primul rand sunetul apoi imaginea si iesea din joc cu mesajul ca jocul nu mai poate functiona Mentionez ca am instalat patch 1.2 am incercat si 1.3 si desi il deschid numai cu Run as admin aceiasi problema Am un pc AMD Ryzen 7 1800X Eight-Core Processor, 16 GB Ram, Saphire Radeon RX 580 Series si un SSD de 250 G Sunt un mare fan al jocului si am intalnit aceiasi problema pe toate platformele de Win 7-8 si 10 am fost in majoritatea cazurilor fan AMD Ma gandesc poate pe Intel o rula fara probleme Mentionez ca nu de fiecaredata sunt scos din joc si nu joc nici online ca sa zici ca-si baga coada altcineva. Stima!