| 21341231 a întrebat:

Salut Toti Pentru Unul! happy
Am o intrebare specificata de jocuri... mai ales Minecraft
Deeeeci eu am windows 10 tralala alea alea si nu imi merge Minecraft. Tatal meu m-a ajutat descarcandu-mi foarte multe versiuni de exemplu 1.7.4 1.7.9 etc...
Si tatal meu are un prieten ce se descurca cu IT-ul.
Luni sau marti vine la noi si poate imi face mc-ul dar nu sunt sigur.
Ce as putea face in privinta mc-ului? este de la windows 10?
apropo am laptop si windows 10-le este pro edition.
Dau funda... daca ma ajutati sa imi spuneti un singur lucru:
cum sa fac sa-mi mearga minecraft-ul?

Răspuns Câştigător
| mytza75 a răspuns:

Da,este de la windows, am si eu windows 10 si un calculator avion, dar uneori minecraftul imi scade sub 100 de fps, minecraft nu se prea intelege cu windows 10, dar totusi mie imi merge.Incearca sa iti iei mineshafter launcher in caz ca nu il ai, e cel mai bun launcher gratis, daca il folosesti pe asta incearca launcherul teamextreme, si daca nu merg cele doua, ai nevoie de un ajutor specializat

1 răspuns:
| 21341231 explică:

Ce?