| Marius_Alin_P._1990 a întrebat:

Am aceasta placa de baza http://www.msi.com/product/motherboard/945PL_Neo.html#he ro-overview.La inceput am avut o placa video DDR2 nVidia geforce 7300gt, slaba..Acum am o placa DDR3 nVIDIA geforce 210.Si ma intrebam daca pot sa pun o placa GDDR3, o Nvidia geforce 440 gt de 1gb cu 128 bit.Este vreo problema? Ar merge?

Răspuns Câştigător
| modjolica a răspuns:

Atata timp cat ai slot PCI Express x16, nu vad de ce nu ai putea s-o schimbi.Nu poti pune memorii RAM DDR3 pe placa de baza DDR2.Placile video nu au treaba