| VirusTreet a întrebat:

am descarcat Minecraft TLauncher si vreau sa imi fac un sv de minecraft.
Am intrat pe minecraft.net si am descarcat pe pc de la multiplayer server
minecraft_server.1.8.4.exe dar cind vreau sa il instalez pe pc imi da eroare si imi scrie ca The registry refers to a nonexistent Java Runtime Environment installation or the runtime is corrupted
Minecraft-ul insa imi merge
P.S: Am windows 8.1

Va rog spuneti-mi ce sa fac dau funda

sau daca aveti alte metode de facut sv de minecraft spuneti-mi si mie va rog

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Un server nu se face vanilla ci spigot, mcpc+/cauldron ori bukkit
2.Trebuie reconfigurat java-ul