| anonim_4396 a întrebat:

Am doua sisteme de operare pe leptopul meu, un Windows de 32biti si unul de 64biti. De curand am fost nevoit sa-mi reinstalez windowsul de 32 biti. Mentionez ca am fost atent si nu am gresit partitia. Acum la pornire nu-mi mai apar amandoua windows-uri pentru a putea alege pe care vreau si leptopul porneste direct cu sistemul nou instalat. Ce sa fac sa-mi apara iar amandoua windous-uri. Windows-urile sunt pe partitii diferite le-am folosit mult timp pe asa instalate.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Laptopul" (nu leptopul). Ideea este ca trebuia sa pornesti instalarea celui de 32 biti sub Windowsul de 64 biti. N-ai de cat sa stergi partitia cu 64 biti si sa pornesti instalarea din Windowsul de 32 biti fara sa pornesti din BIOS.