| Denisman13tpu a întrebat:

Salut TPU! Am mare nevoie de ajutor! Vreau sa-mi cumpăr piese pentru un nou pc și bugetul e mediu. La placa video am ales un RTX 3060 OC edition iar pentru procesor nu știu ce sa aleg. Prima oara voiam un i5 12500h, dar performanta cu un singur thread este proasta, după, am ales un i5 12400F și e cu mult mai bun. Dar m-am gândit la un i5 12600K și cică e bottleneck acum. (Rtx 3060 oc și i5 12600k) Deci ar fi mai bună combinația RTX 3060 Oc edition cu i5 12400F nu? Acest pc este pentru gaming și în general vreau sa joc doar Beamng Drive pe ultra, GTA V, GTA IV și My Summer Car. Pe YouTube am văzut ca RTX 3060 și i5 12400f pe Beamng Drive la setări ultra merge pe aproximativ 130 de FPS-uri. E buna combinația? Pt. Beamng Drive și toate celelalte jocuri menționate? Mulțumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă jocul e cel mai important, cum de nu te orientezi spre un AMD?