| qTec1 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Am instalat lol(league of legend)si nu pot deschde launcher ...imi da eraoarea: "The procedure entry point GetLogicalProcessorInformation could not be located in the dynamic link library KERNEL32.dll."Va rog sa ma ajutati.PS am sp2 nu stiu cum sa fac sp3.

5 răspunsuri:
| THCC a răspuns:

Scrie pe Google KERNEL32.dll, il downloadezi si il pui ori in folder-ul unde ai instalat League of Legends, ori in Windows/System32.

| Jipa95 a răspuns:

Nu ai toate dll-urile necesare rularii acelui joc, ceea ce inseamna ca va trebuii sa descarci si instalezi urmatorul dx : http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17431

Acum, ca sa-ti fac rost si de KERNEL32.dll, acum intra pe site-ul : http://www.dll-files.com/ iar in acea ordine alfabetica, cauta KERNEL32.dll, descarca-l, si copiaza-l in Windows->system32.

Bft! :)

| qTec1 explică (pentru Jipa95):

Men am downloadat dx..ala ce fac cu el? Ps am luat si KERNEL32.dll depe link-ul care milai dat si l-am pus in system32. dar tot nu merge lol... de ce ce trebuie sa fac cu dll-urile alea?

| Jipa95 a răspuns (pentru qTec1):

KERNEL.DLL s-a descarcat cu o arhia, trebuia sa o dezarhivezi, dupa aia sa copiezi continutul in system32

| qTec1 explică (pentru Jipa95):

Men nu merge ai skype sau mess sau orce? daca da damil sa vorbim acolo