| ProAlex a întrebat:

Am o intrebare :
1.Playeri nu se pot conecta la serverul meu, ce sa fac? Am incercat toate ip dar nu merge. Serverul e de minecraft
2.Cum fac un port forwarding pe Flybox 3G+ B662
Dau funda care raspunde la una dintre intrebari.
happySper sa ma ajutati ca daca nu a sa fiu tris sad

Răspuns Câştigător
| CostiTheBoss123 a răspuns:

Stiu doar Server de Minecraft pentru 1.7.2: 1. Instaleaza-ti si fa-ti cont de Hamachi 2. Dai Create Network 3. Pui ce nume si ce parola vrei tu, cel mai simplu 1234 4. Prietenii tai trebuie sa dea Join Network si trebuie sa scrie numele si parola la ce ai pus tu 5. Intrii in Minecrat, apesi tasta Esc, dai Open To Lan, iar in chat iti va aparea un numar 6.Iei ip-ul tau de pe Hamachi si il dai prietenilor tai 7. Ei trebuie sa scrie ip-ul si apoi sa puna : si sa scrie ce numer ti-a aparut in chcat cand ai dat Open To Lan. Ex: 29.133.387.54:52079 8. Ei vor putea sa intre pe serverul tau 9. Mereu cand iesi si intri iar in Mapa respectiva trebuie sa dai Open To Lan 10. DOar cand tu esti online prietenii tai vor putea intra pe server. Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| ProAlex explică (pentru CostiTheBoss123):

Iti multumesc dar nu asta caut.

1 răspuns: