| Valentin_Sora_1994 a întrebat:

am o intrebare.Mai intai va voi prezenta situatia:Am cumparat recent un desktop pc cu urmatoarea configuratie AMD A10 7700k 8 GB ram ddr3 1866, folosind placa video integrata.Sistemul de operare este Windows 8.1 Enterprise x64 licentiat.La inceput am avut o problema de low fps in toate jocurile chiar daca aveam ultimele update-uri de drivere, dar instaland toate update-urile de la windows am obtinut performanta dorita.Problema mea estebig grinupa ce intru in orice joc dupa nici 2 min imi iese instant, fara sa mi se blocheze ecranul sau sa se inchida pc.Am verificat ramii si nu au nici o problema,iar temperaturile sunt normale.Ce update-uri nu ar fi trebuit sa instalez sa nu-mi iasa asa, sau ce sa fac sa nu mai intampin aceasta problema.Tin sa mentionez ca jocurile sunt pe steam originale, dar am incercat si cu jocuri originale care nu sunt de pe steam si acelasi lucru il patesc. Sper sa ma puteti ajuta!

3 răspunsuri:
| THCC a răspuns:

Cel mai probabil ti se supraincalzeste procesorul.

| Valentin_Sora_1994 explică:

Nu se supraincalzeste pentru ca monitorizez temperaturile si urca in maxim 70 grade, ce este decent.

| Valentin_Sora_1994 explică:

Am rezolvat, era nevoie de un update de bios.