| StEaUaVLAD a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care se pricep la cfg-uri cs.Ce ar trebui sa scriu intr-un cfg pentru a seta ca de pe o singura tasta sa trimit un mesaj de mai multe ori, cum ar fi vand cont steam cu jocurile etc etc...
Primul raspuns bun are funda!
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| StalkerSoul a răspuns:

Nu asa, uite iti scriu eu

bind "z" "/say vand."

ai inteles? dupa "z" trebuie spatiu apoi "/say."

ok?

16 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Lol,
bind "e" "say ceva"

| StalkerSoul a răspuns:

Scrii asa
bind "tasta" "/say ce vrei sa zici"

Atat.

| StEaUaVLAD explică (pentru StalkerSoul):

Cu bind stiam dar nu prea inteleg asa bind "z" "vand..."
atata?

| StEaUaVLAD explică (pentru StalkerSoul):

Scuze dar am incercat si e posibil sa nu fac eu ceva bine...
Daca te rog mi-o scrii tu?
Asta ar fi mesajul care vreau sa il trimit:
Vand cont steam cu jocurile [CS] [CS CZ] [CS CZ DELETED SCENES] POTI FACE EXEMPLUL CU ORICE TASTA...

| StalkerSoul a răspuns (pentru StEaUaVLAD):

Bind "z" "/say Vand cont steam cu jocurile [CS] [CS CZ] [CS CZ DELETED SCENES]"

| StEaUaVLAD explică (pentru StalkerSoul):

Bind [command] : attach a command to a key
Asta imi apare in consola imediat dupa ce am intrat in cs.

| StalkerSoul a răspuns (pentru StEaUaVLAD):

Da-mi id tau si ti-l fac eu repede.

| StEaUaVLAD explică (pentru StalkerSoul):

Lasa ca iti dau funda nu am reusit dar mna macar ai incercat sa ma ajuti...
Id nu iti pot da pentru ca nu am messenger momentan.

| StalkerSoul a răspuns (pentru StEaUaVLAD):

Multumesc, dar totusi incearca asa :
Intri in cfg, scrii ce am scris eu mai sus, apoi iesi din cfg si il pui pe read only!
Intri in cs 1.6, dupa aceea apesi pe "start" de pa tastatura, te duci in cstrike si intri in cfg, apoi te uiti daca a ramas acolo "setarea" care ai facut-o tu.
In caz ca a disparut de acolo scoti cfg de pe read-only intri repede si scrii comanda, apoi salvezi, il pui din nou pe read-only si redeschizi cs-ul din bara! intri in consola si scrii exec config.cfg (sau ce nume are cfg-ul tau ) Apoi intri pe un server si imi spui daca merge! Hai incearcahappy

| StEaUaVLAD explică (pentru StalkerSoul):

Ok, am pus pe read only... bindul imi ramane salvat in cfg nu dispare
dar cand apas tasta pe care am pus bindul nu trimite mesajul...

| StalkerSoul a răspuns (pentru StEaUaVLAD):

Poate ca z este atribuit altei comenzi si nu poate sa faca 2 in acelasi timp
Incearca asa

bind "F7" "/say Vand cont steam cu jocurile [CS] [CS CZ] [CS CZ DELETED SCENES]"

Sper sa nu ai bind-uri pe F7 ..Incearca

| StEaUaVLAD explică (pentru StalkerSoul):

Pai nu am incercat cu z am facut cu n

| StalkerSoul a răspuns (pentru StEaUaVLAD):

Incearca cu z sau cu F7 si zi-mi daca iti merge.

| StEaUaVLAD explică (pentru StalkerSoul):

Nu merge

| StalkerSoul a răspuns (pentru StEaUaVLAD):

E imposibil, reinstaleaza cs si incearca din nou, daca nici asa nu merge, cand ai timp fa-ti un id de mess / skype si trimite-mi`l pe pm sau lasa-mi`l aici!

| StEaUaVLAD explică (pentru StalkerSoul):

Sal... am revenit cam tarziu dar am reusit
mersi!

| StalkerSoul a răspuns (pentru StEaUaVLAD):

Nu asa, uite iti scriu eu

bind "z" "/say vand."

ai inteles? dupa "z" trebuie spatiu apoi "/say."

ok?