| gyova a întrebat:

Am o intrebare pentru cei pasionati de minecraft de 2 saptamani tot inceec sa imi fac propriul server de minecraft toate bune si frumoase pana cand ajung sa imi pun ip-ul (pentru ip intru pe IP MEU ) pun ip-ul dar cand pornesc serverul im da o eroare legata de ip port.DAU FUNDA CELUI CE IMI SPUNE CE TREBUIE SA FAC VA ROG MULT

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Daca ai net de la rds inseamna ca ai ip dinamic.Adica se schimba mereu si mereu si astfel nu vei reusi sa pui ip. Poti face serverul doar cu hamachi ori il hostezi

| gyova explică (pentru TechGuyTpu):

Dar daca imi facu in ip static va merge?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru gyova):

Cred ca da, dar stiu ca este posibil numai daca iti schimba firma ori cu un rooter.