| Unforgettable23 a întrebat:

Am o mare problema... cand intru intr-o mapa din minecraft, oarecare, nu una exacta, patesc asta : http://imgur.com/a/1eoJ4.
Nu se incarca, sau arata asa. Specificatii : placa video Ati Radeon x1950 pro, ultimul driver; procesor 2.40 GHz E4600.
vreun sfat? va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Robert2580 a răspuns:

Descarca din nou minecraftul sau incearca sa vezi daca e din cauza jocului;
Aloca mai mult ram daca ai 6 GB alocai 2.5 sau trei si ar trebui sa mearga;
Daca nu add skype robert. talpan;

4 răspunsuri:
| Robert2580 a răspuns:

Mai pune ceva ram pe el si o sa mearga big grin

| Unforgettable23 explică (pentru Robert2580):

Am 6GB ram

| Robert2580 a răspuns (pentru Unforgettable23):

Descarca din nou minecraftul sau incearca sa vezi daca e din cauza jocului;
Aloca mai mult ram daca ai 6 GB alocai 2.5 sau trei si ar trebui sa mearga;
Daca nu add skype robert. talpan;

| Catabtr23 a răspuns:

1.Calculatorul nu e chiar stralucit. Minecraft necesita ceva memorie RAM pentru a putea da render mapei. Cati GB Ram ai?

2.Cand puneti o adresa a unei poze sau altceva, numai puneti... ala de punct dupa ca se ia cu tot cu adresa.

| Unforgettable23 explică (pentru Catabtr23):

Am uitat sa precizez. Am 6GB RAM. Scuze pentru punctul acela.