| SteoMondialul a întrebat:

Am o placa de baza Gigabyte M52LT-D3, un procesor AMD Athlon II x3 3.00GHz si 8ram.
As vrea sa imi inlocuiesc placa video nVidia GT 430 1GB cu un gtx 1050 2gb. Merita? Este compatibila? Cel mai bun raspuns primeste FUNDA. Multumesc

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Sunt mici șanse ca procesorul să facă bottleneck dar oricum, o să ai un salt destul de mare de performanță.

1 răspuns:
| alexboss2020 a răspuns:

Normal ca merita, si daca e compatibil atata timp cat ai o sursa de 500w si PCI-E express