| TwinCities a întrebat:

am o problema cu google chrome..mai exact cand intru pe youtube sa ascult muzica deseori se blocheaza, nu se blocheaza videoclipul ci toata pagina si se inchide destul de greu...pot sa o inchid numai atunci cand imi apare o fereastra in care spune ca pagina este inactiva sau nu raspunde(ceva de genul, nu imi aduc bine aminte)

1 răspuns:
| Axattys a răspuns:

Incearca sa folosesti cat mai putine resurse ram sau cpu.
Reinstaleaza windows-ul- Daca nu l-ai mai instalat de 2 luni sau mai mult ai putea sa-l reinstalezi.
Reinstalarea windowsului din cauza virusurilor-Fa-ti o scanare la PC si daca are virusi incearca sa reinstalezi windows-ul.
Dezinstaleaza google chrome si reinstaleaza-l
Sterge din extensiile de pe google chrome sau adauga o extensie numita ADBLOCK. Extensia asta te ajuta sa scapi de reclamere enervante de pe pagina.
Fa-ti update la Adobe flash player.
Sper ca oarecum te-a ajutat un pic metodele astea daca nu incearca sa-ti cumperi alte piese la pc sau un alt pc nou. Bafta happy