| 69AnonimuS69 a întrebat:

Am o problema cu Mortal Kombat X. In momentul in care incerc sa l deschid imi zice ca placa mea video nu indeplineste conditiile, dar am un Nvidia GeForce GTX 260 cu aprox 2GB de ram. De ce nu mi ruleaza jocul? Sau ce placa video as putea lua sa mi duca jocuri din 2015 avand in vedere ca am Intel Core 5 si puterea sursei de 580V? Vreau sa pot rula aproximativ orice joc nou (GTA V; Watch Dogs; Mortal Kombat X etc) Ofer funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Korrawi a răspuns:

Pentru ca jocul cere minim 460 GTX.
Minimum system requirements:
OS: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8
Processor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz
Memory: 3 GB RAM
Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460 | AMD Radeon HD 5850
DirectX: Version 11
Network: Broadband Internet connection
Hard Drive: 25 GB available space
Depinde cati bani vrei sa cheltuiesti, la ce rezolutie te joci, si la ce detalii.
970 GTX
Si de la AMD, r9 290. Astea sunt in jur de 1500 ron+
Mai ieftin ai 960 GTX, 750 TI, sau r9 280x.
Tine cont ca minim inseamna ca-ti intra in joc si cam atat, restul depinde de ce-ti iei.

1 răspuns:
| Vl4dootz a răspuns:

Placa ta video este de 896MB
tie iti trebuie minim NVIDIA GeForce GTX 460 (1GB) sau AMD Radeon HD 5850 (1GB)
Recomandarea pentru a rula jocul este NVIDIA GeForce GTX 660 (2 GB) sau AMD Radeon HD 7950 (3GB), Windows 7 sau 8 pe 64 biti, 8GB RAM, 40GB spatiu.
Bafta!