| Matei_Klaudiu_1995 a întrebat:

am o problema cu pc-ul. dintr-o data cand jucam gta 4 a inceput sa vada multe patratele negre pe ecran, am iesit din joc dar tot asa vedea.ok, am inchis pc-ul si l-am pornit, toate bune pana cand a aparut desktop-ul, din nou aceeasi problema, dupa aia l-am inchis din nou si l-am scos din priza, ce-i drept merge normal pana intru in joc, si apar iar, dar acum doar in joc apar patratelele, si in browser cate un patratel rar sau la filme. care pote fi problema? de asezat bine sunt asezati bine si ramii si placa video, chiar i-am scos si i-am sters, dar la fel face.
placa video este NvidiaGeforce 210 1GB
va roa ajutati-ma!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa o reinstalare de Windows. Apoi instaleaza Adobe Flash PLayer si, in final, intra aici: http://www.driverscloud.com/en/features
Apasa Acces/Install sau alegi direct varianta de Windows (32 sau 64 bit). Se downloadeaza un fisier. IL instalezi si dati start the detection. Apoi te uiti in My drivers si vezi ce trebuie instalat si instalezi. Daca face la fel poate fi dusa placa video dar eu nu cred. Succes!

| Matei_Klaudiu_1995 explică (pentru Salontanul):

Am reinstalat windows-ul, de fapt mai multe: win7 32bit, dar tot la fel face, apoi am schimbat pe 64bit, iar la fel, acum am instalat win 8.1 64bit, dar nimic, am instalat toate driver-ele si tot nu sa remediat problema, ba chiar sa agravat, vede si in desktop patratele si foarte multe..cred ca e dusa placa video cu totul

| Salontanul a răspuns (pentru Matei_Klaudiu_1995):

Tot ce este posibil. Du-o la un alt PC sa o verifici. Daca este placa integrata mergi cu cutia la un service.

| Matei_Klaudiu_1995 explică (pentru Salontanul):

Doar asa sa vad daca o probez in altul, sau pe iesirea HDMI sa vad daca merge

| Salontanul a răspuns (pentru Matei_Klaudiu_1995):

Corect!

| AlexDFY a răspuns:

Probabil placa video e arsa, e posibil sa se agraveze, pana nu o mai poti folosi de loc, daca intr o zi te trezesti ca pornesti pc ul dar nu apare nimic pe monitor, atunci placa video e moarta.Dar in joc poti incerca sa dezactivezi toate setarile pentru fxaa, anti aliashing.

| Matei_Klaudiu_1995 explică:

Mulțumesc tuturor, o să încerc și va spun ce ce am rezolvat. Dar faptul că doar în jocuri face așa mă enervează la culme