| anonim_4396 a întrebat:

..Am o problema cu servaru de metin:Am intrat in navicat, m-am logat...am intrat la user si am schimbat parola de la urmatorul fisier:m2user@localhost!
Dupa ce m-am logat in PUTTY imi da eroare:

root@localhost:/root # cd /usr/home/game

root@localhost:/usr/home/game # sh start.sh

Wie viele Channels möchtest du starten?

Starte DB-Server...

Starte Auth-Server...

Starte Channel 1...

Real Server

Log Offmysql_real_connect: Access denied for user 'm2user'@'localhost' (using password: YES)

failed, retrying in 5 secondsPUBLIC_IP: 193.84.64.71 interface alc0

HOSTNAME: auth

mysql_real_connect: Access denied for user 'm2user'@'localhost' (using password: YES)

cannot open direct sql connection to host: localhost user: m2user db: common

cannot start server while no common sql connected

Va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Mai intai iti zic cum trebuia schimbat parola la Navicat.

1.Intrai in navicat (Dar sa ai servarul deschis, masina virtuala).
2.Manager user (langa mqsl sus).
3. Dai root!%
4. user:lasati asa
Host:lasati asa
pawssworld: schimbati parola la amandoua cu parola cea noua (Sa Nu crezi ca trebuie sa pui parola veche?)
5.Am terminat de schimb parola
6. Dati clik dreapta pe baza de date de la navicat: connection proprietes si pui noua parola.
7. Dupa aceea trebuie schimbat parola la xamp intra in local c sau unde aveti xamp/htdocs/index.
8 Gata nu era greu sa faci aceasta schimbare la Navicat.

Acuma cum rezolvi problema.
Luam primul lucru Teoretic iti dau si Practic adica sa vezi un video cum trebuie sa faci dar mai intai iti zic eu cateva lucruri.

1 Trebuie sa porneasca masina virtuala (consola).
2 Dupa ce ai trecut de logare trebuie sa faci urmatoarea comanda cand apare # sau Cmds.
3 -usr-local-etc-rc.d-mysql-server stop
Dupa ce ai dat astepti cateva secunde si scrii dupa aceea.
mysqld_safe --skip-grant-tables &
Apoi
mysql -u root
Dupa
use mysql
Iar dupa asta scrii:
update user set password=PASSWORD(-NEW-ROOT-PASSWORD-) where User='root';
apoi
flush privileges;
apoi
quit
Gata s-a terminat.
Am gasit si unul in romana pe Youtube.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Mult Succes!
Schimbarea parolei era usoara sa schimbi.Dar tu ai schimbat altceva dar nu parola iti zic eu ce ai schimbat dar nu stiu daca ai intelege.