| Dextro a întrebat:

am o problema de fiecare data cand deschid Yahoo! Messenger imi apare : An internal error occurred in the initialization stage. The application could not be loaded. Please contact application vendor. Error No. 502. ce pot sa fac sa nu-mi mai apara? thinking

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Uite cum faci ->>> YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Dupa restartezi calculatorul, descarci programul si îl instalezi din nou!
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
SI ACUM ->>>
INSTALARE Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml

Succes!