| Chiriac_Robert_2000 a întrebat:

Salut, TPU. Am o problema la Steam, respectiv CS:GO. Vreau sa vand o cutie pe market si nu ma lasa... http://imgur.com/5K6YLY4 Dau funda celui care ma va ajuta! :)

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Asa, si vrei sa iti traducem noi din romana in romana sau ce? Scrie foarte clar acolo ce si cum. Vezi la care te incadrezi si cum o rezolvi.

| bogdan324 a răspuns:

Trebuie sa bagi 5 euro in steam wallet ca sa activezi marketul, dupa aia poti vinde iteme

| Chiriac_Robert_2000 explică (pentru bogdan324):

Merge sa vand daca bag 5 euro chiar daca este cs go retail?

| bogdan324 a răspuns (pentru Chiriac_Robert_2000):

Nu,trebuie sa bagi 5 euro in steam, nu se pune daca activezi un cod/gift al unui joc pe care l-ai primit de la un retailer

| Chiriac_Robert_2000 explică (pentru bogdan324):

Aa. Deci nu merge asa, trebuie sa cumpar cs go de la steam...

| bogdan324 a răspuns (pentru Chiriac_Robert_2000):

Omule,fii atent, cel mai bine faci asa:bagi 5 euro sa iti activezi market-ul, pastrezi banii in wallet si faci ce vrei cu ei, dupa cu alti 5 euro pe care nu i-ai bagat iti iei cs go de unde stii tu ca il iei, si asa ramai si cu marketu activat, si cu 5 euro in wallet

| Chiriac_Robert_2000 explică (pentru bogdan324):

Pai daca bag 5 euro, bun activez market toate bune, mai bag inca 5 euro si cu cei 10 in total cumpar cs go, nu? ps: daca am cs go retail mai merge sa cumpar cs go de la steam pe acelasi cont?

| bogdan324 a răspuns (pentru Chiriac_Robert_2000):

In fine, poti face si asta, dar problema e ca cs e 11 euro, nu 10, deci ar mai trebui bagati inca 5 euro, ca mai putin nu se poate, prima data bagi 5 euro in wallet sa ai market-ul activat, nu mai bagi nimic in steam, si dupa asta poti incerca sa iei cs go de la un retailer