| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca PC-ul meu a incetinit mult de cand am incercat sa boostez procesorul. Am refacut setariile cum erau inainte dar nu s-a schimbat nimic. L-am scanat de virusi si de alte programe nedorite, l-am defragmentat, am curatat hard disck-ul dar tot nu si-a revenit. Cand am vrut sa imi boostez procesor-ul m-am dus in Control Panel - Hardware and Sound - Power Options si am ales optiunea "High Performance.Am dat click pe optiunea de langa " Change plan settings" si dupa pe "Change advanced power settings". M-am dus in meniul "Processor power management" si acolo erau 3 alte sub-meniuri. In primul alegeam cat de putin sa poata fii solicitat procesorul, al doi-lea se numeste " System cooling policy" si al trei-lea alegeam cat de mult poate fii solicitat procesorul. Am schimbat in primul meniu in care setai minim cat poate fii solicitat procesorul am pus 65% (inainte era 5%). Cand am vrut sa pun setariile ca inainte nu mai sunt meniurile pentru a seta minimul si maximul de solicitare al procesorului. A mai ramas optiunea "Sysyem cooling policy" care e pe modul "Active". Care ar mupea fii cauza? Va rog mult sa imi raspundeti! DAU FUNDA SI VOT!

1 răspuns:
| Mafios a răspuns:

Reinstall la windows, cel mai bine. Uneori acele setari fac bine(la procesor) uneori deloc bine!