| ionut7x7 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o intrebare legata de Windows 10 as vrea sa stiu daca il instalez pe pc imi va merge bine
Am un laptop Acer asprie e1 510
Windows 8.1
Proccesor Intel Core 5
Rami 4GB
Placa video IntelHDGraphic 1gb
Am multe chesti in pc si nu as vrea sa il instalez degeaba apoi sa nu-mi mearga bine

Răspuns Câştigător
| rares123456789 a răspuns:

Specificatiile minime pentru a rula windows 10:Procesor:

Procesor: SoC sau procesor de 1 gigaherți (GHz) sau mai rapid

RAM: 1 gigabit (GB) pentru 32 de biți sau 2 GB pentru 64 de biți

Spațiu pe hard disk: SO de 16 GB pentru 32 de biți SO de 20 GB pentru 64 de biți

Placă video: DirectX 9 sau o versiune ulterioară cu driverul WDDM 1.0

Afișaj: 800x600

Eu spun ca o sa-ti mearga foarte bine. Funda?

P.S. : Specificatiile le-am luat de pe site-ul origina Microsoft http://www.microsoft.com/ro-ro/windows/windows-10-specifications