| Blawz0r a întrebat:

Am si eu o intrebare si anume:Am un calculator cu urmatoarele componente 4gb ram, 500 gb hard, processor Intel core 2 duo E7500, 2.94 Ghz, iar intrebarea mea este daca ii pun aceasta placa video Gigabyte GeForce GT 610, 2GB DDR3 (64 Bit) cam cum imi vor rula jocurile?, in special cs:go, samp, minecraft.
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

GT 610 e o mizerie infecta. De 200-250 RON iti iei ceva SH in garantie care sterge pe jos cu ea (un HD 6770-7570-7770, sau ceva de genul).

| bogdan324 a răspuns:

O sa mearga ok jocurile alea, dar daca ai pretentii la jocuri gen battlefield sau gta 5 atunci nici sa nu te gandesti, mai bine cauta o alta placa video putin mai buna

| Blawz0r explică (pentru bogdan324):

Dar daca imi iau aceasta placa videotonguelaca video ASUS Radeon R7 240 R7240-2GD3-L, 2048MB DDR3, 128bit, jocurile vor merge mai bine?

| CPAElites a răspuns (pentru Blawz0r):

Acelasi rahat!

| bogdan324 a răspuns (pentru Blawz0r):

Mai bine fa ce a spus Kodrutz, ia-ti o placa video sh cu garantie care sterge pe jos cu ambele placi spuse de tine, dar vrem sa stim si ce sursa ai

| Blawz0r explică (pentru bogdan324):

Eu am calculatorul in garantie, iar aia de la care am luatcalculatorul mi-au spus ca pot sa ma duc doar la ei pentru piese, firma se numeste ELINFO, iar eu am un buget de 250 lei, asa ca da ca sti vreo placa video care sa se incadreza in bugetul meu, te rog anunta-ma.