| Zlekov a întrebat:

Salut TpU!

Am si eu o problemă cu netul. Când intru în Chrome îmi spune "DNS NU A FOST GĂSIT" dar în schimb am un joc online (metin2) care merge fără probleme. Si înainte mai îmi dădea eroarea la google dar ținea 4-6 minute si își revenea.

Cum pot remedia problema si care este cauza problemei?

Mulțumesc frumos!

Cel mai concret răspuns v-a avea fundă!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu știu care e treaba cu imposibilitatea de a te conecta la DNS (e posibil să fie de la cei care îți oferă net-ul - sună-i!), dar dacă pentru a accesa serverul de Metin ai o adresă IP standard (gen 193.178.265.211:5000), e logic să meargă - aia intră direct, nu trebuie „tradusă" de către DNS din (www.ceva_undeva.com) în ce ai tu acolo (asemănător cu ce am scris mai sus).

| Butnaru_Andrei_1993_8E0b a răspuns:

...incearca sa dezinstalezi chromul si sa il reinstalezi, daca problema persista descara alt browser

| Zlekov explică:

Mihai nu am nici-o andreas ip să intru pe mt. Si am sunat si la telekom si au spus că nu știe dc nu îmi merge google ca lor le arată că sunt alimentat cu net. Am schimbat si modemul degeaba. Ultima solutie ar fi să rr windous-ul.