| Steinhaus a întrebat:

Am si eu o problema... vreau sa cumpar un PC de pe eMAG si il cumpar in rate prin functia lor eCredit.Intrebarea mea este: daca platesc in rate, platesc printr-o banca sau ceva de genu? ca am inteles ca daca platesti ptrintr-o banca trebuie sa fie salariul/pensia de nu stiu cat pentru a-ti permite sa cumperi produsele.Va rog frumos explcati-mi despre eCredit mai mult! Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice credit se face printr o banca ca doar nu te imprumuta magazinul. Si da, pentru orice credit trebuie sa fii major si sa ai un venit stabil si legal

| Steinhaus explică (pentru suntserios):

Conteaza cat este venitul? si prin modul acesta de plata cum platesc?

| suntserios a răspuns (pentru Steinhaus):

Conteaza si venitul, depinde ce suma creditezi.

Platesti lunar la banca, fie la ghiseu, fie prin internet banking, fie ti se ia direct din cont depinde...

| Steinhaus explică (pentru suntserios):

Cu 7 milioane venitul si platesc 150-200 lei pe luna pot sa fac?